houslovy klic
animaceanimaceanimaceanimaceanimaceanimaceanimaceanimace

ORCHESTRY A SOUBORY ŠKOLY

Pro větší náhled klikněte na fotografie

 

Velký dechový orchestrVelký dechový orchestr
Velký dechový orchestr byl založen v roce 1976.
V současné době má kapela 50 členů ve věku 10-25 let. Za dobu své existence se orchestr zařadil mezi úspěšné dechové orchestry v regionu a stal se nedílnou součástí kulturního dění v Plzni. Důkazem je množství ocenění obdržených na soutěžních přehlídkách a festivalech v Čechách i v zahraničí. (Maďarsko Německo, Švédsko, Švýcarsko,Francie apod.)
Největšího úspěchu dosáhl orchestr v roce 2004 a 2010, kdy na celostátní soutěži mládežnických dechových orchestrů získal 1.cenu.
Repertoár Velkého dechového orchestru tvoří rozsáhlý soubor skladeb od klasické české dechovky až po koncertní a muzikálové skladby světových autorů.
Orchestr vede dlouholetý dirigent Stanislav Razák a Jan Candra.


       Folklorní soubor Meteláček

Meteláček 1.JPG

       Dětský lidový soubor Meteláček byl založen v roce 1982. Ze skromných začátků se postupně rozšiřoval a získával na umělecké kvalitě. Soubor bývá pravidelným účastníkem republikových soutěží, různých folklorních setkání a přehlídek. Několikrát získal 1.cenu v ústředním kole soutěže ZUŠ, naposledy v roce 2015 z Mikulova.
        Dnes má soubor zhruba 20 členů a velmi často vystupuje na veřejnosti při různých společenských akcích v tuzemsku i zahraničí.
      Zúčastnil se např. mezinárodních dětských her United Games v roce1993 ve Slovinsku, dříve se pravidelně prezentoval na koncertech v Německu (Regensburg, Weiden, Plattling, Traunstein, Stuttgart a pod.)
        V červnu roku 1995 vystoupil Meteláček na festivalu v Litvě. Velkým úspěchem bylo také turné po Francii v roce 1996 zakončené přijetím na pařížské radnici starostou Jeanem Tibarim.
          Soubor se rovněž účastnil Evropského tanečního festivalu v Kranechfeldu (SRN) - v roce 1999 a v roce 2006 a 2012 vystoupil na Mezinárodním hudebním festivalu ve švédském Kristianstadtu. Další zahraniční úspěch soubor sklidil na 16. Evropském festivalu lidových muzik v německém Stuttgartu v roce 2008 a na zájezdu do Poreče
v Chorvatsku v roce 2016.
         V současné době patří Meteláček mezi nejlepší dětské lidové muziky v České republice. Repertoár tvoří převážně písně z jihozápadních Čech.
Největžší zásluhu na rozvoji a vysoké umělecké úrovní mají vedoucí souboru Edita Koukolíková a Alexandra Pelcová.
         


         Malý Meteláček

Malý Meteláček.jpg

         Malý Meteláček byl založen o několik let později s cílem připravit malé zpěváky a hudebníky k plynulému přechodu do velkého Meteláčku. Již od útlého věku děti vedeme ke zpěvu, hře na nástroj, lidové tvorbě a národnímu cítění, v dnešní době velmi důležitému a potřebnému. Soubor má kolem 25 malých muzikantů. Účinkují zde děti ve věku 4 - 11 let. Přestože věkový průměr tohoto souboru je tak nízký, je možno říci, že se zařadil mezi oblíbené seskupení, které rozdává na veřejnosti radost a dosáhl i nesporných úspěchů. Ve své kategorii souborů a v roce 2006 se dokonce zúčastnil i ústředního kola v Břeclavi. Vedoucími Malého Meteláčku jsou Edita Koukolíková a Martina Stachová.

Akordeonový souborAkordeonový soubor
Soubor byl založen v roce 2005. Zpočátku měl jen 7 hráčů na akordeon a dvoje klávesy, postupně se  rozrůstal a v dnešní době čítá 17 akordeonů, basovou kytaru, bicí nástroje a klávesy. Děti jsou ve věku od 10 do 22 let. Repertoár tvoří populární, muzikálové, filmové a lidové melodie. Soubor loni účinkoval s velkým úspěchem ve Švédsku, letos získal 3.cenu na Evropském festivalu akordeo- nových orchestrů v Praze a velmi často účinkuje na kulturních akcích Plzeňského kraje. Dirigentem je Jiří Stach, uměleckou vedoucí je Hana Seifertová.


Big Hand
Big Hand
Big Hand je rovněž jedním ze souborů, které nepůsobí na škole dlouho. Přesto však v poslední době nechybí na žádném významnějším koncertu školy. Jeho repertoár je zaměřen převážně na jazzovou produkci. Vedoucími souboru jsou Jiří Tarantík a Jan Ženíšek.

 


Kytarový souborKytarový soubor pracuje na ZUŠ Chválenická již deset let. Za tu dobu jím prošly desítky kytaristů, kteří s ním reprezentovali školu na mnoha akcích. Zahráli nejen na akcích mateřské ZUŠ, ale vystupovali a vystupují také na koncertech dalších škol, vernisážích apod. Hráli v tradičních koncertních prostorách města ale s úspěchem se představili např. i na vánočních koncertech v kostelích.
V poslední době soubor pracuje také se sólisty z flétnového oddělení a vzniká tak zajímavý
prostor pro nový rozměr jejich hudebního směřování. Pro členy souboru je hra a vystupování s kolektivem, jehož velikost se stále mění (6-15 členů), příjemným doplněním jejich sólové hry a zároveň poznáním jiné roviny hudebního projevu. Vedoucí souboru je Alena Kozáková.


Kde najdete kancelář
a ředitelnu školy?

Kancelář a ředitelnu naší ZUŠ najdete vlevo od vrátnice. Pokračujte chodbou směrem
k tělocvičně. Kancelář
je v přízemí (zástupce ředitele), ředitelna je v 1.patře.

folder-music-icon.png

Podívejte se na záznam našeho SLAVNOSTNÍHO KONCERTU ze dne 10.5. 2017 v Besedě v menu Video.

____________________________

Žák výtvarného oddělení naší ZUŠ vystavoval v Los Angeles!!!
Více informací v menu - Výtvarné oddělení - nahlédněte!

____________________________

Nahlédněte do Aktualit a Soutěží na nejnovější úspěchy našich žáků, dechového orchestru a jazzového souboru Big Hand!

21. 8. Johana

Zítra: Bohuslav

clef_heart[3].jpg

Návštěvnost stránek

105939